Sıkça Sorulan Sorular

Kolmed Robots KR80 Nedir ?

KR80, iki farklı dezenfeksiyon yöntemi kullanarak kapalı alanlarda dezenfeksiyon işlemi sağlayan, 8 saate varan çalışma süresiyle ortamda sürekli olarak bu işlemi gerçekleştirebilen bir dezenfeksiyon robotudur.

KR80 Hangi Dezenfeksiyon Yöntemlerini Kullanır?

KR80’de Ultraviyole C ışık dalgası yayan UVC lambalar ve kuru buhar olarak ortama dezenfektan püskürten ultrasonik atomizer sprey ünitelerini kullanır.

KR80 Dezenfeksiyon Robotunun Dezenfeksiyon Yöntemleri Ayrı Ayrı Kullanılabilir mi?

Evet, ister sadece ultrasonik atomizer sprey üniteleri, ister UVC lambaları, ister de bu ikisi bir arada kullanılabilmektedir.

KR80 Dezenfeksiyon İşlemini Nasıl Gerçekleştirmektedir?

Bulunduğu ortamda belirlenen haritada hareket eden KR80, aynı anda 4 adet UVC lamba ünitesini ve 6 adet ultrasonik atomizer sprey ünitesini çalıştırarak çift etkili dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirmektedir. Ortama verilen kuru buhar ile mikroorganizmaların hücre duvarları zayıflatılır, ultraviyole c ışık dalgaları ile de DNA ve RNA’larına zarar verilir. Böylece mikroorganizmalar ya ölürler ya da çoğalma özelliklerini kaybederler.

Neden Ultraviyole C ?

Ultraviyole C ışık dalgaları morötesi ışıklardır. Bu ışık dalgaları canlıların DNA ve RNA proteinlerine etki etmektedir. KR80’de kullanılan ve medikal standartlara göre ayarlanmış UVC lambalar, virüs ve bakterilerin DNA ve RNA’larına etki etmektedir.

Neden Kuru Buhar?

KR80 dezenfeksiyon robotunda kullanılan ultrasonik atomizer sprey üniteleri, dezenfektan haznesine yerleştirilen dezenfektan sıvısını 10 um’lik partiküllere dönüştürür. Bu partiküllere kuru buhar denir. Kuru buhar, mikroorganizmaların hücre duvarlarına zarar vermektedir.

KR80 Kaç Saat Çalışabilmektedir?

Kolmed Robots KR80 dezenfeksiyon robotu tek şarjla 8 saate varan aralıksız çalışma kapasitesine sahiptir.

KR80 Dezenfeksiyon Robotunun Çalışma Hızı Nedir?

KR80, düz zeminde saniyede 1 metrelik hızla çalışabilmektedir.

KR80 Güvenlik Özellikleri Nelerdir?

KR80 dezenfeksiyon robotu etrafındaki nesneleri algılayabilmektedir. Böylelikle çalıştığı sırada, hareket halindeyken nesnelere çarpmaz ve onlara zarar vermez. Aynı zamanda, standartlara uygun olarak kullanılan UVC lambaları da mikroorganizmalara zarar verirken insana herhangi bir zarar vermemektedir.

KR80 Dezenfektan Robotunda Hangi Dezenfektan Sıvılar Kullanılmalıdır?

15 litrelik dezenfektan haznesi bulunan KR80’de hidrojen peroksit, sodyum hipoklorit ve perasetik asit kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

Aradığınız Cevabı Bulamadınız Mı?