KOLMED ROBOTS KR80 Dezenfeksiyon Robotu

Kapalı alanlarda, insanların bulunduğu mekanlarda bulunan havada ve her türlü yüzeyde hastalık yapıcı virüs ve bakteriler oldukça bol bulunurlar. Klasik temizleme yöntemleri gün içerisinde oluşan yeni virüs ve bakteri yoğunluğuna karşı yetersiz kalabilir. İşte bunun önüne KR80 dezenfeksiyon robotu ile geçebilirsiniz. KR80 dezenfeksiyon robotu 360 derecelik dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirir. Bulunduğu mekanda saniyede 1 metreye varan hıza ulaşabilen KR80, Ultraviyole C (UVC) ışığı yayan 4 adet ünitesi ve 15 litrelik haznesine doldurulan dezenfektanı kuru buhar olarak ortama veren 6 adet ultrasonik atomizer sprey ünitesi ile dezenfeksiyon işlemini gerçekleştirir. Engel algılayıcı sistemleriyle herhangi bir nesneye zarar vermeden bulunduğu mekanda 8 saate kadar aralıksız çalışabilmektedir.

Yüksek Verimlilik

Kolmed Robots KR80, UVC ışık dalgaları ve dezenfektan atomizer ünitesiyle ortamdaki virüs ve bakterileri yok etmektedir. İki aşamalı çalışan dezenfeksiyon sistemi sayesinde yüksek verimli olarak sterilizasyon işlemi yapmaktadır. Dezenfektan atomizer üniteleri, bünyesindeki dezenfektanı kuru buhar olarak ortama vererek ortamdaki virüs ve bakterilerin hücre zarlarını zayıflatır, UVC ışık üniteleriyle de bu mikroorganizmaların DNA ve RNA proteinlerini tahrip ederek ölmelerini sağlar veya çoğalmalarına engel olur.

Güvenlik ve Çevresel Koruma

KR80 dezenfeksiyon robotu, algılayıcı sistemleri sayesinde, çalıştırıldığı ortamda yer alan nesneleri tanır ve bu nesnelere çarpmadan veya dokunmadan etrafta sterilizasyon işlemi yapar. Böylelikle güvenlikli çalışmakta ve çevresel korumayı sağlamaktadır.

Otomatik Navigasyon

Bulunduğu ortamda, bağımsız olarak oluşturulabilen harita sistemi ve sanal zekası sayesinde etrafındaki nesnelere çarpmadan bulunduğu mekanda hareket eder. Bu hareketini 8 saate varan operasyon süresince gerçekleştirebilir. Şarjının tükenmesine yakın da kendisini şarj istasyonuna bağlar.

İzlenebilirlik

KR80, wi-fi, bluetooth ve 4G bağlantı özellikleri sayesinde gerçek zamanlı olarak izlenebilmektedir. Bu izlenme sırasında ne kadar süre ile çalıştığı ve ne kadar yol kat ettiği görülebilir. Aynı zamanda çalışma süresi sonunda hafızasındaki verilere ulaşarak da bu bilgiler edinilebilmektedir.

Hidrojen Peroksit

KR80, 15 litrelik dezenfektan kapasitesine sahiptir. Hazneye doldurulacak çeşitli dezenfektanlar, ortama verilmek üzere atomizer spray ünitelerine gönderilmektedir. Bu sebeple, etkili bir dezenfeksiyon işlemi için KR80’e hidrojen peroksit, sodyum hipoklorit, perasetik asit gibi dezenfektanlar kullanılmasını tavsiye ederiz.

KR80 Dezenfeksiyon Nasıl Çalışır?

UVC Lambası

KR80 dezenfeksiyon robotunda 4 adet UVC lambalı ünite bulunmaktadır. Bu ünitelerdeki lambalar, virüs ve bakterilerin DNA ve RNA’larına etki eden Ultraviyole C ışıklarını yaymaktadır. Bu ışıkları DNA ve RNA proteinlerine etki ederek bu mikroorganizmaların çoğalmalarını engeller veya bunları tamamen yok eder.

Kuru Buhar Partikülleri

KR80 dezenfeksiyon robotu, 6 adet ultrasonik atomizer sprey ünitesine sahiptir. Bu üniteler, dezenfektan haznesinde yer alan dezenfektan sıvısını, partikül boyutu 10 um’dan az olan buhar partiküllerine dönüştürür. Bu partiküllere kuru buhar denir. Kuru buhar partikülleri mikroorganizmaların hücre duvarlarını zayıflatırken insanlara herhangi bir zarar vermemektedir.

Çift Etki

KR80, ultrasonik atomizer sprey üniteleri ve UVC lamba ünitelerini aynı anda kullanarak çift etkiyle virüs ve bakterilere karşı mücadele eder. Ultrasonik atomizer sprey ünitesinin yaydığıkuru buhar partikülleri virüs ve bakterinin hücre duvarını zayıflatır, UVC lambaların yaydığı Ultraviyole C ışıkları da DNA ve RNA proteinlerine etki ederek mikroorganizmaların çoğalmasına engel olur veya tamamen ölmelerini sağlar.

Güvenli ve Etkili

KR80, 4 adet kısa dalga UVC lambası, 6 adet ultrasonik atomizer sprey püskürtücüsü sayesinde 360 derecelik dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirir. Standartlara uygun olarak kullanılan dezenfeksiyon üniteleri, insana zarar vermeyecek şekilde güvenli bir şekilde kullanılmış, mikroorganizmalara etki edecek şekilde etkili bir şekilde yerleştirilmiştir.

Ultraviyole

UVC ışık yayan KR80’de, medikal dezenfeksiyon standartlarına bağlı kalınarak üretilmiş UVC lambalar kullanılmıştır.

Dezenfeksiyon Önerisi

Pandemi seviyesine çıkan Covid-19’la mücadele için, Covid-19 önleme ve hastane hava temizleme yönetmeliğine göre günde 2 kere, 1 saatlik süreyle %3 hidrojen peroksit kullanımı esastır.
Teknik Detaylar İçin Tıklayın